БАТЕ Борисов пречупи ХИК за 4 минути

Отборът на БАТЕ Борисов, който има цели 5 участия в груповата фаза на Шампионската лига, се класира за третия предварителен кръг на тазгоишното издание на турнира. Беларуският тим се наложи с 2:1 при визитата си на ХИК Хелзинки и това беше напълно достатъчно да продължи напред след нулевото равенство в първия мач.

Интригата до голяма степен изчезна още до почивката, защото БАТЕ вкара два гола в рамките на 4 минути и това означаваше, че финландците ще се нуждаят от поне три, за да излязат крайни победители. В 20-ата минута Рафиня имаше малшанса да отклони топката в собствената си врата след центриране отляво, а в 24-ата Игор Стасевич напредна през центъра и спокойно преодоля стража на ХИК.

В 28-ата минута Мостаг Ягбуби технично намери далечния ъгъл на вратата, пазена от Рудаков, и върна надеждите на домакините, но през второто полувреме те не намериха сили за обрат.

В следващия кръг съперник на БАТЕ ще е победителят от двойката Карабах - Кукеши.