Нефтохимик се наложи над Атлетик (Куклен) в контрола

Нефтохимик записа победа над Атлетик (Куклен) в контролна среща. На стадиона в град Межда „шейховете“ се наложиха над съперника си в Югоизточната Трета лига с 3:2. Проверката бе част от подготовката на двата тима за предстоящия сезон.
Наставникът на бургазлии Диян Петков не включи в групата за срещата трима футболисти, които се възстановяват от леки травми - Даниел Стаматов, Живко Илиев и Мирослав Радев.

Първото полувреме премина под диктовката на Нефтохимик. „Шейховете“ създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Атлетик, които обаче не успяха да завършат. Първото попадение бе дело на Цветан Филипов, в 30-ата минута. До почивката резултатът 1:0 се запази.
През втората част старши треньорът Диян Петков направи шест смени в състава. В 50-ата минута Стивън Славков удвои аванса на „шейховете“ след асистенция на Деян Христов. Бургаският тим и след почивката продължи да атакува и да пропуска положения, оставяйки възможност на Атлетик да се върне в играта. Отборът от Куклен навакса в резултата с два бързи гола.

Десет минути преди последния съдийски сигнал Живко Комелов отбеляза с глава победния гол за Нефтохимик - 3:2.
Това бе последната проверка за „шейховете“ от предсезонния подготвителен период. Стартът на сезона е на 11 август, когато те ще посрещнат на стадион "Лазур" градския си съперник Черноморец.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов /46 Атанас Гичев/, Станислав Жеков, Цветан Чахов /46 Даниел Андреев/, Йолиян Милков, Стойко Иванов /46 Даниел Стоянов/, Цветомир Цонков /46 Стивън Славков/, Михаил Георгиев, Стоян Калев /46 Мариян Димитров/, Кристиян Парашкевов /46 Живко Комелов/, Цветан Филипов, Деян Христов