Червен картон за Каранга в третата му среща в Китай

Бившият нападател на ЦСКА-София Фернандо Каранга получи червен картон в третата си среща в китайското първенство. Отборът на бразилеца Хенан Цзяне отстъпи с 0:1 на собствен терен на Цзянсу Сунин, а единственото попадение падна в 17-ата минута. Ли Ан стреля, а вратарят на домакините У Ян има сериозна вина за гола.

Каранга получи червен картон веднага след последния сигнал, след като главният съдия Чжао Чжи Чжи получи сигнал от стаичката на ВАР-асистентите. Той вече беше дал последен съдийски сигнал 11 минути след изтичането на редовните 90 и показа на Каранга, че го наказва за инцидент на лявото крило, близо до тъчлинията. Видеоповторенията обаче така и не убедиха зрителите за какво точно е показан този директен червен картон.

Бившият футболист на ЦСКА-София имаше една възможност да вкара в 54-ата минута, когато преодоля трима защитници на гостите, но ъгълът беше прекалено малък и топката излезе в аут. В 72-ата минута бразилецът Алекс Тейшейра пропусна дузпа за гостите от Цзянсу, а с днешното поражение Хенан е на 13-о място с 15 точки от 15 мача. Цзянсу има вече 25 на 4-ата позиция, а начело е Шандон с 31.