Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Моу: Тази победа не променя нищо, не научих нищо ново

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо похвали част от играчите си след победата над Реал Мадрид (2:1), но подчерта, че не е научил нищо от този двубой. Португалецът неведнъж се оплака от това, че не може да проведе подготовката с по-голямата част от титулярите си, но заяви, че знае на кои играчи може да разчита за първите мачове от новия сезон, който започва след десет дни.

"Този мач не променя нищо. Моите професионални футболисти бяха невероятни през цялата предсезонна подготовка, защото знаеха, че ще играем срещу добри отбори. Ние имахме само няколко такива играчи и много деца. Хора като Ерера, Байи, Мата и Дармиан бяха феноменални. Те играха почти през цялото време във всеки мач. Така че дали днешният двубой щеше да завърши с победа с 2:1, с равенство или със загуба, нямаше да промени всичко. Но аз, разбира се, знам на кои играчи мога да разчитам.

Тези играчи са невероятни професионалисти, които дават всичко за клуба и неговия престиж. Нямаше да бъде много приятно да дойдем и да загубим с 6:1 от Реал Мадрид, така че те бяха феноменални. Но аз не научих нищо ново. Знам какво представляват Ерера, Мата и Санчес. Знам, че децата са твърде млади и имат нужда от време, за да пораснат. Знам, че моите играчи дадоха всичко от себе си и през последните 15 минути бяхме умрели, а те включиха Кроос, Асенсио и Иско.

Мислех, че няма да издържим, но момчетата дадоха всичко от себе си и се бориха за добър резултат. Но в тактическо отношение това не означава нищо. Опитахме се да се организираме възможно най-добре в защита. Не работих за това да подготвя отбора си за бъдещето в Премиър лийг, а просто се опитвах да постигна най-добрия резултат. Но резултатът от този мач не е важен. Ако играеш срещу Реал Мадрид в Шампионската лига, резултатът е важен, но не и днес", заяви Моуриньо, който добави, че не знае дали Антони Марсиал ще бъде част от отбора за последната контрола срещу Байерн Мюнхен.