Тотнъм надхитри Милан (видео)

Тотнъм победи Милан с минималното 1:0 срещата между двата тима от “International Champions Cup”. Двубоят бе на “Ю Ес Банк Стейдиъм” в Минеаполис, а точен за успеха на лондончани бе Жорж-Кевин Нкуду в 47-ата минута. Направи впечатление, че капитанът на "росонерите" Леонардо Бонучи не се появи в игра, като той е спряган за трансфер в Ювентус. Така лентата беше носена от Алесио Романьоли. Хосе Рейна за пръв път започна мач за тима като титуляр, а дебют направи и Ален Халилович, който се появи през втората част на мястото на най-добрия за "червено-черните" Сусо, който е спряган за трансфер в Рома.

В началото на мача Тотнъм стоеше по-добре, но Милан бе отборът, който пръв създаде по-интересните положения в мача. В 14-ата минута Сусо центрира в пеналта и Патрик Кутроне отблизо не успя да засече кълбото. Шест минути по-късно при едно центриране в наказателното поле топката не бе изчистена добре и стигна до Франк Кесие, който стреля над вратата.

В 26-ата минута Хосе Рейна направи груба грешка, подавайки на Романьоли в опасна зона в наказателното поле, защитникът загуби топката от Антони Георгиу, който обаче не успя да отбележи в опразнената врата. Минута по-късно събитията отонов се пренесоха пред другата врата, където Сусо центрира остро и Кутроне стреля с глава, но Газанига спаси.

В самия край на полувремето Кутроне направи поредния си голям пропуск, като не успя да се разпише от близка дистанция след чудесно центриране в пеналта.

В началото на втората част Тотнъм започна по-добре и успя да открие резултата. Още в 47-ата минута Нкуду се възползва от грешно подаване на Калабрия в средата на терена, като успя да напредне и с мощен шут под гредата да отбележи за 1:0. Джанлуиджи Донарума не успя да се намеси, след като ударът рикошира леко в крака на Матео Мусакио.

Милан веднага реагира и в 49-ата минута Хакан Чалханоглу стреля от границата на наказателното поле, но Газанига спаси. В 54-ата минута отново турчинът отправи шут от фаул, но този път топката премина в аут.

В 55-ата минута пък Джанлуиджи Донарума трябваше да спасява мощен удар на Жорж-Кевин Нкуду.

Милан можеше да стигне до изравняването в добавеното време на срещата, като при една хубава контраатака Лука Антонели напредна отляво и подаде успоредно към Никола Калинич, но топката се оказа твърде дълга за  хърватина, който иначе почти сигурно щеше да отбележи. Минута по-късно Хосе Маури отправи последния удар в мача, но покрай вратата.

Това бе последен двубой за Тотнъм в турнира, като тимът се прибира към Англия с две победи и една загуба на сметката си. За Милан пък това е втора среща в САЩ, като възпитаниците на Дженаро Гатузо записаха втора загуба. Те ще играят още един мач с Барселона на 5 август.