Легия победи в реванша, но отпадна за сметка на Спартак (Търнава)

Отборът на Легия (Варшава) победи с 1:0 Спартак (Търнава) в реванша между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига в Словакия. Този успех обаче не бе достатъчен за полския шампион, който отпадна от турнира след като бе загубил с 0:2 първата среща у дома.

Първото полувреме голове нямаше, а гостите дори останаха в намален състав, след като Вешович получи два жълти и червен картон в 37-ата минута.

Въпреки това в 63-ата минута Иняки Астис вкара за Легия и даде надежда на тима си, че има шанс за обрат. Гостите натиснаха в търсене на още поне едно попадение, което да вкара срещата в продължения, но такова така и не падна и в крайна сметка домакините ликуваха.

Надеждите на поляците приключиха окончателно в 85-ата минута, когато още един техен играч бе изгонен от терена. Антолич също получи два бързи картона и се наложи да поеме преждевременно към съблекалнята.

Така Спартак (Търнава) продължава в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Там ще има за съперник някой измежду Цървена звезда и Судува.