Миг гениалност на Златинов донесе първа победа на Пирин във Втора лига

Отборът на Пирин (Благоевград) победи Добруджа с минималното 1:0 в последна среща от 1-ия кръг във Втора лига. Попадението за домакините реализира Владислав Златинов в 47-ата минута след ефектен гол с пета, а гостите от Добруджа изпуснаха няколко добри възможности да се доберат до точката.

Срещата започна с очакван домакински натиск, от който Пирин не успя да се възползва по най-добрия начин. Постепенно гостите от Добруджа изравниха играта в средата на терена и прекратиха устрема на "орлетата". В 31-ата минута футболистите на гостите бяха близо до това да поведат в резултата след добра атака по дясното крило, в която Румен Николов пусна добра успоредна топка към Тодор Колев. Последният опита да засече острото центриране по земя, но не достигна до топката. Две минути по-късно атака по лявото крило на Добруджа завърши с центриране към Румен Николов, но Ивайло Яначков изби с плонж току пред крака на нападателя. В 40-ата минута Николов опита да затрудни Яначков с изстрел от далечна дистанция, който вратарят улови без проблеми. Това бе и последното положение пред една от двете врати през първите 45 минути на срещата в Благоевград.

Второто полувреме започна силно за Пирин и още в 46-ата минута Антон Костадинов отправи силен удар по земя към вратата на Димитър Илиев. Нападателят на "орлетата" бе останал непокрит в наказателното поле на гостите, но ударът му бе спасен. Минута по-късно Владислав Златинов изведе Пирин напред в резултата с ефектен гол с пета. Златинов получи добра топка от Костадинов и останал с гръб към вратата на Добруджа, стреля с пета по земя, Димитър Илиев изгледа топката как влиза във вратата му. В 62-ата минута Янаки Смирнов центрира добра топка към Беадир Беадиров, а нападателят разтресе напречния стълб на вратата зад Ивайло Яначков. В 70-ата минута Добруджа погледна по-сериозно в предни позиции, а в играта на Пирин в защита се наблюдаваше лека несигурност. Само минута по-късно Румен Николов реализира гол с атрактивна задна ножица, но на голлинията неговият съотборник Явор Колев докосна топката, а страничният съдия вдигна флага си и отсъди засада. В 79-ата минута Румен Николов получи добра топка зад защитата на Пирин, овладя добре, но ударът му бе доста неточен. Две минути преди края на редовното време "орлетата" бяха близо до второ попадение но разчетено излизане на стража предотврати опасността. В добавеното време Тодор Колев изпусна да иразвни резултата, излязъл очи в очи с Яначков. Така Пирин започна с победа сезон 2018/19 във Втора лига.

Пирин (Благоевград) - Добруджа 1:0
1:0 Владислав Златинов (47')