ПСЖ повали Атлетико в петголово зрелище (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен надигра с 3:2 Атлетико Мадрид в приятелска среща от International Champions Cup, играна на Националния стадион в Сингапур. Нкюнкю откри резултата в 32-ата минута, а 71-ата Диаби удвои. Мойеха намали в 76-ата, а Бернеде си отбеляза автогол десет минути по-късно. В 90-ата точен за парижани беше Постолаки.
Томас Тухел пусна от първата минута Анхел Ди Мария, който трябваше да помага в нападение на Кристофър Нкюнкю. Диего Симеоне отново заложи в атака на Лусиано Вието и Кевин Гамейро. Те бяха подпомагани от Анхел Корея. Тони Моя и Монтеро оформиха централна защитна двойка.
Срещата започна с по-дейна игра на френския тим. В петата минута Ди Мария шутира, но дебютантът сред титулярите Антонио Адан се справи. Минута по-късно аржентинският бързак центрира опасна топка и защитата на испанците не се ориентира добре. Все пак не се стигна до удар.
В осмата Гамейро се се пребори рамо в рамо със защитник, поднесе топката на Анхел Корея, който не успя да преодолее Кевин Трап, който излезе премерено. В 11-ата Гамейро изскочи зад защитата, напредна скоростно, стигна до наказателното поле, където опита висок удар с вътрешен - топката прехвърли вратаря, но и вратата. В 15-ата отново Гамейро получи в наказателното поле, но сбърка при опита си за финт.
В 24-ата ПСЖ изгради много добра атака след чудесни действия на Джовани Ло Селсо и Нкюнкю. Топката се задържа продължително в наказателното поле на "червено-белите", но удар не последва. В 32-ата момчетата на Тухел стигнаха до откриване на резултата. Дагба центрира, защитниците на Атлети не изчистиха топката, тя дори се удари в ръката на капитана Хуанфран, след което попадна у Нкюнкю и той реализира отблизо - 1:0.
В 41-ата испанците изпуснаха брилянтен шанс за изравнителен гол. Първо Гамейро не намери точно продължение в наказателното поле. Защитата на ПСЖ не изчисти топката, тя стигна до Лусиано Вието, но след неговия шут топката беше избита от голлинията от бранител. Аржентинският нападател пропиля великолепна възможност, стреляйки прекалено леко след подаване на Родри. В 44-ата Тони Моя отправи страховит удар от 22 метра - Кевин Трап плонжира и улови.
На почивката Тухел направи куп промени. Атлетико тръгна напред, но продължи до пропуска. В 52-ата Монтеро върна топката назад, Адан не прецени добре летежа й, а бързоногият Тимъти Уеа я застигна, чуквайки я встрани. Кълбото премина покрай гредата, а стражът на мадридския тим извърши нарушение, незабелязано от съдията.
Десет минути по-късно Вието направи нов гол пропуск. Аржентинецът се забави сам на седем метра пред голлинията, след което би встрани. Минута по-късно Адан се намеси след силен удар. В 66-ата Муса Диаби тресна напречната греда след страховит изстрел от 19 метра. В 72-ата французите стигнаха до второ попадение. Диаби стреля много точно по диагонала - 2:0. В 76-ата след куп неуспешни опити 17-годишният Мойехо отбеляза от шест метра - 2:1.
Десет минути по-късно Борха нахлу отляво и центрира, топката се отби от тялото на Бернеде и влетя в мрежата - 2:2. Когато всички зрители се готвеха за дузпи, дойде нова грешка от защитник на Атлетико. Топката попадна у Постолаки на дъгата, а той я завъртя прецизно към горния ъгъл - неспасяемо за Адан. Така победата отиде в младите момчета на ПСЖ, а Диего Симеоне има за какво да упрекне своите играчи.