Съперникът на Славия в Европа катастрофира срещу Осиек

Съперникът на Славия във втория квалификационен кръг на Лига Европа - Хайдук Сплит, тръгна изключително разочароващо на старта на  местното първенство. Хайдук катастрофира като гост на Осиек с 1:4, като допусна пълен обрат. Двубоят започна отлично за тима от Сплит, който откри в 12-ата минута след гол с глава след ъглов удар на Зоран Низич.
Домакините обаче се върнаха експресно в мача. В 19-ата минута равенството беше възстановено от Хенти, а само две по-късно Осиек вече водеше с попадение на Мудражия. Третият гол за Осиек отбеляза Хайрадинович в 62-ата минута от дузпа. В добавеното време дебютантът Гути оформи крайното 4:1. Така Хайдук ще пристигне с понижено самочувствие в София, след като спечели първия мач у дома с 1:0.