Несебър пропусна да разгроми Лудогорец 2

Несебър започна ударно новия сезон на Втора лига. „Делфините“ победиха убедително като домакини Лудогорец 2 с 4:2. Успехът можеше и далеч по-убедителен, но след 4:0 възпитаниците на Николай Жечев видимо намалиха темпото.
Срещата започна ударно за несебърлии, които поведоха след само 180 секунди игра. Защитник на гостите за малко да си отбележи автогол, но топката се отклони в гредата, след което попадна у Яшар. Първоначалният му удар с глава бе спасен от вратаря, но при добавката бе точен за 1:0. В 7-ата минута домакините удвоиха аванса си. Ситуацията бе подобна на първото попадение.
Този път, след като топката срещна напречната греда, стигна до Диян Молдованов, който с мощен изстреля я прати в близкия ъгъл за 2:0. В 14-ата минута бе оформена класиката в резултата. След отлично центриране на Симеон Баев, Джунейт Яшар стреля от въздуха, правейки безпомощен вратаря за 3:0.
В 20-ата минута авансът на „делфините“ набъбна до 4:0. Баев центрира отдясно и Реджеб Халил засече неспасяемо с глава. След попадението „сините“ свалиха чувствително темпото и можеха да си изпатят. В края на полувремето Денислав Александров с глава удари напречната греда. Само 5 минути след началото на втората част „орлите“ намалиха изоставането си.
Денислав Александров излезе сам срещу вратаря и не сгреши за 4:1. 6 минути по-късно Лудогорец 2 вкара и второ попадение. Този път Доминик Янков бе точен, след като отново остана очи в очи с Павел Здравков. До края на мача съперниците си размениха по няколко по-интересни ситуации, но до нов гол така и не се стигна.
Текст и снимка: kotasport.com