Черноморец 1919 с трета победа през лятото, "акулите" разбиха Свиленград 1921

Отборът на ФК Черноморец 1919 Бургас записа трета победа в поредицата си от летни контроли преди старта на първенството в Трета лига. Днес, на централния терен на стадион “Черноморец” в квартал “Акациите”, “акулите” водени от Радостин Кишишев и Слави Костенски разгромиха с 4:0 един от съперниците в шампионата ФК Свиленград 1921. Първият полусезон, Черноморец ще играе своите официални срещи от Трета лига на първи помощен терен на стадион "Черноморец", като едва през пролетта "акулите" имат шанс да се завърнат на централния терен.
Бургазлии имаха превъзходство през цялата среща и спечелиха напълно заслужено, като можеха до отбележат и още попадения. Треньорското ръководство на домакините пусна един състав, а през втората част направи леки промени в хода на срещата. През първата част, домакините имаха аванс от едно попадение, дело на Петър Колев. В 28-та минута "акулите" поведоха с 1:0 срещу ФК Свиленград 1921. След отлична атака, бранителят Стоян Мантаров изпълни странично хвърляне към Живко Димов, който пусна хубав пас по десния фланг за Георги Тузаков. Десният бранител на Черноморец напредна по фланга и центрира в наказателното поле за Петър Колев, който успя да си спре топката и с левия си крак да я прати в обратния ъгъл на вратаря на Свиленград, извеждайки домакините напред в резултата.
След почивката, острието Пепи Колев се разписа още веднъж, удвоявайки аванса на "акулите" за 2:0. В 48-та минута след бързо изпълнение на свободен удар от страна на Станимир Митев, опитният полузащитник пусна по десния фланг за Георги Тузаков, който подаде към Жулиен Парушев. Жужу центрира навътре в наказателното поле за Пепи Колев, който отбеляза красив гол с глава, извисявайки се в наказателното поле на гостите от ФК Свиленград 1921.В 55-та минута Черноморец направи преднината си класическа - 3:0. След къс пас от корнер между Жулиен Парушев и Младен Джамбазов, Жужу центрира отдясно в наказателното поле, а бранителят Димитър Попов с глава заби топката във вратата на гостите, правейки резултата класически 3:0. В 70-та минута "акулите" оформиха и крайния резултат - 4:0. След центриране от ъглов удар на Младен Джамбазов от лявата страна, опитният полузащитник Станимир Митев засече топката с глава в наказателното поле и асистира за бранителя Стоян Мантаров, който от непосредствена близост от воле прати топката в мрежата за крайното 4:0.
Срещата бе ръководена от международната съдийка Димитрина Милкова от София, която бе строга в отсъжданията и показа много жълти картони на двата тима. Петър Аспарухов от Бургас пък и помагаше на тъчлинията. Вътрешният полузащитник Живко Димов направи неофициален дебют с екипа на Черноморец. Той лекуваше контузия и все още не беше записал минути в контролите на бургазлии. Живко е едно от новите попълнения на "акулите", който се присъедини от тима на ОФК Карнобат. Вратарят Даниел Желев, който почива в предната контрола игра цял мач, а нападателите Георги Бинев Жеков и Димитър Пейчев почиваха в днешната проверка, както Иван Тодоров и Богдан Богданов, а Ясен Тузаков не взе участие.

ФК Черноморец 1919 Бургас – първо полувреме: 1.Даниел Желев, 2.Георги Тузаков, 3.Димитър Попов, 5.Стоян Мантаров, 7.Стефан Трайков, 8.Живко Димов, 13.Станимир Митев (c), 6.Мустафа Мустафа, 10.Жулиен Парушев, 30.Даниел Бенчев, 26.Петър Колев

ФК Черноморец 1919 Бургас – второ полувреме: 1.Даниел Желев, 2.Георги Тузаков /14.Кемал Велиев/, 3.Димитър Попов /24.Златко Ненов/, 5.Стоян Мантаров, 7.Стефан Трайков /15.Димитър Дончев/, 25.Младен Джамбазов, 13.Станимир Митев (c), 6.Мустафа Мустафа /20.Кристиян Кръстев/, 10.Жулиен Парушев, 30.Даниел Бенчев /28.Лъчезар Иванов, 26.Петър Колев /27.Иван Илиев/

Следващата контролна среща на Черноморец е в сряда - /01-август/, а съперник е мъжкият отбор на ДФК Звездичка - ФК Звезденбург с основател Петър Алексиев. Акулите честват своята 99 годишнина на тази дата, а в този ден преди две години, те загубиха своя капитан Траян Дянков. Именно тогава се тегли и жребият за Югоизточната Трета лига.