ЦСКА-София продължи с победите пред празен стадион, Витоша изпусна доста (видео+галерия)

ЦСКА-София постигна втора поредна победа в Първа лига, след като надигра с 2:0 Витоша (Бистрица) пред около 700 зрители на националния стадион "Васил Левски". Червените вкараха и двете попадения в началото на мача, а техни автори станаха Тиаго Родригес (10) и Рубен Пинто (17).

Въпреки че не допуснаха гол, футболистите на Нестор Ел Маестро не бяха никак убедителни в отбрана, тъй като бистричани, които играха без трима контузени и двама наказани титуляри, имаха отлични възможности за гол, но на три пъти не успяха да реализират.

86 Витоша(Бистрица) - ЦСКА-София

Срещата започна с голово положение за червените. Още в третата минута Мауридес можеше да вкара, когато бе оставен непокрит, но не уцели топката след центриране от корнер. Натискът на гостите даде резултат в 10-ата минута. Тогава отбраната на Витоша направи груба грешка, след като двама техни защитници не успяха да изчистят центриране и подариха топката на Мауридес, който веднага върна към нахлуващия на скорост Тиаго. Последва шут по земя на португалеца, който спря в мрежата на домакините - 1:0 за ЦСКА-София.

Веднага след изпълнението на центъра Витоша можеше да изравни. Венци Бонев центрира към непокрития Амзин, но капитанът на бистричани не уцели вратата от 6-7 метра след удар с глава.

В 17-ата минута преднината на червените стана 2:0. Чорбаджийски стреля с крак след центриране от корнер, но уцели Секулич. Рикошетът се получи като пас към непокрития Рубен Пинто, който не остави шанс на Георгиев.

В 32-ата минута домакините като по чудо не върнаха едно попадение. Георги Амзин остана напълно непокрит на два метра пред голлинията, овладя и стреля, но Черниаускас някак изби. Седем минути по-късно Витоша създаде страхотно меле в наказателното поле на ЦСКА-София, при което Лъчезар Котев шутира от три-четири метра и от малък ъгъл, но изстрелът му бе блокиран от Жеферсон със самоотвержен шпагат.

След почивката темпото на игра спадна още повече, а с това и головите положения пред двете врати. Малко по-активният тим бе този на червените, но три изстрела на Мауридес извън границата на наказателното поле излязоха високо над напречната греда.

От своя страна Витоша отпадна физически след 60-ата минута, което допълнително улесни ЦСКА-София спокойно да удържи своята преднина.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ЦСКА-СОФИЯ 0:2