Славия се забавлява в Пловдив, "белите" хвърлиха ръкавицата към Хайдук (видео)

Отборът на Славия записа страхотен успех с 4:2 над Локомотив (Пловдив). Играчите на Златомир Загорчич показаха много силна игра и заслужено си тръгнаха с трите точки от “Лаута”. Попаденията за “белите” реализираха Георги Йомов на два пъти, Галин Иванов и Славчо Шоколаров, а Симеон Райков от дузпа и Димитър Илиев оформиха крайния резултат в сблъсъка от втория кръг на Първа професионална лига.

Сега всички погледи в редиците на "белите" са насочени към реванша с Хайдук, където ще се търси победа и отстраняване на хърватския гранд. Ответният сблъсък с тима от Сплит, който ще се играе на Националния стадион "Васил Левски", е в четвъртък, 2 август, от 19:00 часа.

Самата среща започна перфектно за Славия след като още в 5-ата минута Георги Йомов се разписа в мрежата на домакините. Цветелин Чунчуков центрира една топка в наказателното поле, а там Джалилов направи груба грешка, от която се възползва талантът, за да забие първия си гол за сезона в елита.

В 16-ата минута в една и съща ситуация коженото кълбо на два пъти срещна дясната греда на вратата на Славия. Симеон Райков центрира от фаул и първо Узунов можеше да си вкара автогол, но топката се удари в стълба, след това същото направи и Стергиакис, като накрая успя да улови кълбото и да запази преднината на своя тим.

Страхотната игра на Славия продължи и в 22-ата минута столичани поведоха с 2:0. В автор на гола отново се превърна Георги Йомов. Чунчуков, Иванов и Йомов комбинираха перфектно, Галин Иванов подаде отляво на юношата на Левски, който завърши майсторски "бялата" атаката.

Пет минути по-късно "смърфовете" се върнаха в мача, след като Емил Мартинов направи дузпа срещу Филип Михалевич. Зад бялата точка застана Симеон Райков, който не сбърка.

В 35-ата минута Георги Йомов бе близо до своя хеттрик, след като засече центриране от въздуха на Димитър Велковски, но топката премина на около метър от дясната греда. В края на първата част Владислав Узунов и Галин Иванов комбинираха добре, а вторият се озова на голова позиция, атакуващият футболист бе близо до гола, но Мартин Луков показа класата си.

Второто полувреме отново започна по-добре за гостите. В 50-ата минута Галин Иванов подаде хитър пас към Чунчуков, който стреля с десния крак, но кълбото мина встрани от целта.
В 60-ата минута Филип Михалевич можеше да изравни резултата след добър удар с глава след корнер, но опитът му премина на сантиметри от вратата на Славия.

В 65-ата минута играчите на Златомир Загорчич стигнаха до трети гол. Звездата на “белите” Галин Иванов заби поредния си гол за сезона. Асистенция записа Сашо Александров. Четири минути по-късно Чунчуков се пребори с Везалов за топката, която отиде в Шоколаров, той напредна и с техничен шут от границата на наказателното поле направи резултата 4:1.

В 88-ата минута Первиз Умарбаев стреля с левия крак от пряк свободен удар, но горната греда спаси гостите от София. Секунди преди края резервата Димитър Илиев оформи крайния резултат в сблъсъка от втория кръг на Първа лига.