Ман Сити повали Байерн след страхотен обрат (видео)

Манчестър Сити постигна голяма победа с 3:2 над Байерн (Мюнхен) в поредния си мач от "Inernational Champions Cup". Срещата на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями се оказа изключително вълнуваща, като баварците взеха преднина от два гола с попадения на Меритан Шабани в 15-ата и Ариен Робен в 24-ата минута, но след това "Гражданите" направиха пълен обрат с голове на Бернардо Силва в 45-ата и 70-ата минута и Лукас Нмеча в 51-ата минута.

Срещата започна с натиск на Манчестър Сити и в 13-ата минута Лукас Нмеча нацели гредата зад Свен Улрайх.

След това обаче Байерн се окопити и набързо наниза два гола във вратата на "Гражданите". Първо в 15-ата минута Рафиня центрира отдясно и Меритан Шабани с глава простреля вратата за 1:0. След това в 24-ата минута Франк Рибери с прехвърлящ пас изведе Ариен Робен зад защитата и холандецът овладя и вкара за 2:0.

Последваха нови положения за англичаните и в 45-ата минута те успяха да се върнат в мача. Бернардо Силва бе оставен да напредне през центъра и с добре насочен удар успя да намали изоставането на своя тим.

В началото на второто полувреме Сити успя да изравни резултата. В 51-ата минута Улрайх не бе убедителен при силен далечен удар, след което Нмеча онблизо не сгреши за 2:2.

"Гражданите" направиха и пълен обрат в 70-ата минута, когато Бернардо Силва получи в наказателното поле, успя да си освободи пространство и прати топката във вратата за 3:2.

Това бе последен мач и за двата тима в турнира, като всеки от тях приключва с по една победа и две загуби на сметката си и без шансове за краен успех.