Поредна минимална победа в първия кръг в Русия

Първият кръг в руската Премиер лига продължава да бъде доста слабо резултатен. И третия съботен двубой между Ростов и Ахмат не предложи особено зрелище на зрителите. Срещата завърши с минимален успех с 1:0 за домакините.

Единственият гол в срещата падна в добавеното време на първото полувреме. Тогава Сергей Паршивлюк центрира отдясно и Рагнар Сигурдсон с глава простреля вратата на съперника.

За успеха на Ростов помогна и фактът, че Ахмат игра с човек по-малко от 25-ата минута, когато Андрей Семьонов получи директен червен картон за задържане на откъсващ се играч на съперника.

Интересното е, че и другите два мача по-рано през деня завършиха с минимални победи. Анжи победи с 1:0 Урал като гост, а Спартак (Москва) спечели със същия резултат срещу Оренбург.