Юношите спечелиха Балканиадата!

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години триумфира с шампионската титла на Балканиадата в Истанбул (Турция). На финала, момчетата ни, водени от Мартин Стоев победиха домакините с 3:1 (25:17, 23:25, 27:25, 25:13) и спечелиха златото, а домакините останаха със сребърните медали..

С този успех най-младите ни “лъвове” се класират за Европейското първенство 2019, тъй като Балканиадата бе квалификация и първенеца получава директна. Квота за еврофорума догодина.

В първия гейм "лъвовете" доминираха и спечелиха гейма с разлика. В следващите две части играта бе доста оспорвана. Във втората част домакините надделяха във важните моменти и изравниха резултата. В следващите два гейма  родните представители показаха характер и воля, като не допуснаха повече обрати и надделяха, а с това спечелиха мача и титлата.

В двубоя за  третото място Гърция победи Сърбия с 3:0 (25:20, 25:14, 26:24) и завърши с бронзовите медали, сърбите оформиха финалната четворка.

Румъния пък спечели петото място след успех над Черна гора с 3:0 (25:9, 25:17, 25:23).