Челси излъга Интер след рулетката на дузпите (видео)

Отборът на Челси се наложи над Интер с 6:5 след изпълнение на дузпи в контролна среща, която е част от турнира International Champions Cup. В редовното време двата тима завършиха наравно 1:1 след попадения на Педро в 8-ата минута и Роберто Галярдини, който изравни с хубав изстрел в 49-ата минута.

Мениджърът на лондончани Маурицио Сари заложи само на трима младоци в състава си, докато останалите би трябвало да са част от основния му състав през предстоящия сезон. На вратата бе 18-годишният поляк Марцин Булка, 17-годишният Ейтън Ампаду действаше в защита, а връстникът му Калън Хъдсън-Одои започна по лявото крило на атаката. Алваро Мората пък води атаката на лондончани, а в халфовата линия бе новото попълнение Жоржиньо. Новият наставник избра любимата си схема 4-3-3, на която може би ще разчита и на "Стамфорд Бридж".

“Нерадзурите” също не бяха в отпимален състав, но това е нормално за този етап на подготовката. Лучано Спалети даде шанс на Далберт, 19-годишния Ксиан Емерс, Maтео Политано и Роберто Галярдини.

На вратаря на Интер Самир Ханданович му се наложи да се намесва още във 2-ата минута, след като Рос Баркли шутира отблизо, но вратарят спаси.
В 5-ата минута Мората заби топката в мрежата с глава, но съдиите не признаха попадението заради засада, която беше много тънка.
Две минути по-късно Антонио Кандрева напредна по дясното крило и намери Роберт Галярдини, чийто шут обаче беше блокиран.
В ответната атака обаче Кандрева се изложи, след като допусна три поредни грешки, за да може Мората да шутира силно към Ханданович, който изби право в краката на Педро и от там топката излетя в мрежата за 1:0.
Челси продължи да доминира и в 17-ата минута бившият футболист на Барселона сгреши при подаването при изгодна ситуация.
Интер беше на сантриметри от изравняването в 21-вата минута, когато Кандрева центрира остро към него, но аржентинецът не успя да достигне кълбото.
В 29-ата Хъдсън-Одои показа, че го очаква светло бъдеще, след като с лекота си осигури позиция за стрелба по лявото крило, но Ханданович отрази.
Кандрева носеше вина за гола на Педро, но беше постоянна заплаха по дясното крило и в 36-ата минута отново си свърши работата, като този път подаде точно към Политано, който обаче не уцели вратата. Грешка в изнасянето на топката през центъра на терена позволи на Интер да изравни резултата чрез Роберто Галярдини в 49-ата минута. Италианският полузащитник получи добра топка от капитана на "нерадзурите" Мауро Икарди и с хубав диагонален изстрел прониза Вили Кабайеро.
След гола във вратата на Челси Интер заигра доста по-добре от своя противник, влияние за което оказаха смените, направени от Лучано Спалети. В 69-ата минута Челси отговори чрез юношески национал на Англия Тами Ейбрахам, който се освободи добре и стреля към вратата на Ханданович. Ударът му обаче бе уловен от словенеца. В 74-ата минута Даниел Дринкуотър пробва късмета си с изстреля от далечна дистанция, който профуча покрай десния страничен стълб на Ханданович.
Най-добрата възможност за тима на Маурицио Сари дойде в 82-ата минута, когато Жоржиньо потърси технично далечния ъгъл на вратата зад Ханданович. Словенският страж се разтегна по блестящ начин и изби в ъглов удар. В добавеното време на срещата Вили Кабайеро спаси Челси след страхотна намеса, която предотврати сигурен гол на Лаутаро Мартинес. Новото попълнение на Интер засече от движение центриране на Ян Карамо, но ударът му бе париран с висота от аржентинския ветеран. Така двата тима ще изпълняват наказателни удари.

ЧЕЛСИ - ИНТЕР 1:1