Красиви голове белязаха сблъсъка между Ювентус и Бенфика (видео)

Отборите на Ювентус и Бенфика завършиха при резултат 1:1 в проверка в САЩ, която е част от International Champions Cup. Първото попадение в срещата реализира Грималдо след страхотно изпълнение на пряк свободен удар, а Лука Клеменца изравни, за да докара сблъсъка до дузпи. При изпълненията от бялата точка "бианконерите" вкараха четири, а "орлите" изпуснаха на два пъти. По този начин играчите на Макс Алегри спечелиха втори мач от приятелския турнир.

Първата интересна ситуация в сблъсъка дойде в 9-ата минута, когато Жоао Кансело проби много добре по десния фланг и центрира по земя в наказателното поле към Клаудио Маркизио, който обаче стреля твърде неточно.

В 22-ата минута “черно-бялата” отбрана направи грешка, а на добра позиция се озова Гедсон, който обаче не успя да прати коженото кълбо в мрежата на Шчесни. В 37-ата минута Федерико Бернардески центрира една топка в наказателното поле, където Факундо Ферейра и бранител на Бенфика си сблъскаха главите, а аржентинският стрелец бе изкаран от терена на носилка.

Малко преди края на първата част Пици изсипа топката в наказателното поле на Юве, но кълбото прескочи всички играчи и излезе в аут.

Второто полувреме започна много добре за “бианконерите”. Три минути след подновяването на играта Кансело бе много близо до първия гол в сблъсъка. Новото попълнение на Ювентус тръгна по левия фланг, след което влезе навътре и стреля с десния крак, но шутът му мина на сантиметри от целта.

В 51-ата минута отново Жоао Кансело се справи с бранител на Бенфика и с мощния си пробив стигна до аутлинията, талантът пробва удар от малък ъгъл, но стражът на португалците се намеси на ниво. В 65-ата минута Алекс Грималдо вкара първото попадение в мача. Крайният бранител изпълни невероятен пряк свободен удар, с който матира Матия Перин, който пък влезе в игра след почивката.

В 76-ата минута Бенатия бе много близо до гол в мрежата на Бенфика, но централният бранител нацели горната греда след удар с глава. Логичното се случи в 85-ата минута, когато Лука Клеменца развинти двама бранители и с прекрасен удар разстреля стража на португалците.

Секунди преди края на сблъсъка Юве можеше да стигне до победата, но вратарят на Бенфика спаси удара с глава на Алекс Сандро. Това бе и последната ситуация за редовното време.

При дузпите играчите на Юве показаха по-здрава психика и спечелиха с 4:2. От бялата точка за Юве реализираха Фагиоли, Джан, Белтраме и Сандро, а за Бенфика Паркс и Самарис се разписаха, а Жонас и Феликс пропуснаха.

ЮВЕНТУС - БЕНФИКА 1:1 (4:2 при дузпите)

0:1 Грималдо (65)
1:1 Клеменца (85)