Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

България U16 с втора загуба на Балканиадата

Националките на България U16 записаха втора загуба на Балканиадата в Сомбор (Сърбия). Младите волейболистки на Теодора Бечева отстъпиха на Турция с 0:3 (15:25, 6:25, 11:25) в трета среща от надпреварата.

"Плавите" доминираха на терена през цялото време, като не допускаха особена съпротива от опонентките си. В първата и третата част българските момичета се мобилизираха, скъсявайки част от дистанцията, но не се случи нищо повече.

Така състезателките на отбора домакин оглавяват временното класиране с 6 точки, "лъвиците" са четвърти с 3 точки. Втори е тимът на Турция също с 6 точки, трети са румънските състезателки с една победа.

Днес  България играе именно срещу Турция от 18:45 часа, а Сърбия излиза срещу Черна гора.