Битката между Берое и Лудогорец завърши с много пропуски и без победител (видео)

Отборите на Берое и Лудогорец не успяха да излъчат победител в мач от втория кръг на Първа лига. Двата тима завършиха 1:1 в зрелищен двубой, който предостави доста интересни положения пред двете врати.

Първото попадение вкара Марселиньо в 57-ата минута, а в 62-ата Мартин Райнов изравни.

Официален дебют в Първа лига за Лудогорец направи новото попълнение на тима Антон Недялков. Бранителят замени Натанаел, който изигра пореден слаб мач. Недялков се включи добре и бе на познатото високо ниво от миналата година с екипа на ЦСКА-София.

Наставникът на шампионите Пауло Аутуори бе направил цели пет промени в сравнение мача с МОЛ Види, за да запази част от основните си състезатели за предстоящия двубой от Шампионската лига. Георги Терзиев, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Жоао Пауло и Якуб Шверчок започнаха от първата минута, вместо Козмин Моци, Светослав Дяков, Лукаш Саша, Клаудио Кешерю и Вандерсон.

След тази среща червената лампа би трябвало да светне за Пауло Аутуори преди мача с МОЛ Види. Днес се видя, че за пореден път Натанаел и Сисиньо правят елементарни грешки в защита, когато са поставени под натиск. Вътрешните халфове, в лицето на Горалски и Кампаняро, се представиха доста слабо и именно в тази зона Лудогорец изпитваше проблеми. За пореден път се видя, че Кампаняро няма място в тима, а Лудогорец изпитва остра нужда от класни полузащитници. Чудно защо пък Аутуори държи на пейката Недялков, при положение че Натанаел е в слаба форма, а класата и рутината на Недялков са видими.

От своя страна пък Берое се представи добре и игра на максимума на своите възможности. За разлика от мача със Славия тимът от Стара Загора демонстрира агресия и създаде няколко опасни ситуации.
Берое стартира във вихрено темпо и още във втората минута Борисав Цонев нацели напречната греда със силен изстрел с левия крак.

Малко по-късно Лудогорец отговори с бърза атака, при която Вирджил Мисиджан влезе мощно в наказателното поле, но не успя да завърши с удар.

В десетата минута Цонев за втори път се озова на добра позиция. Бившият футболист на Левски шутира, но този път топката премина далеч от целта.

Оттук до края на първата част положенията пред двете врати заваляха едно след друго.
В 30-ата минута Сисиньо имаше възможност да отбележи, но вместо да потърси завършващ удар, се опита да лъже в наказателното поле и пропиля изгодната ситуация.

В 37-ата минута домакините сътвориха меле пред вратата на Ренан. Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, Ренен излезе, но не се намеси добре. Бразилският страж изби топката право в тялото на Мартин Рейнов, но за негов късмет тя излезе в аут.
В 40-ата минута Рафаел Фостър направи груба грешка, която за малко не коства гол във вратата на "орлите". Бранителят върна твърде леко към Ренан и Меска пресече паса. Футболистът на Берое отправи лек удар, изпреварвяйки стража на гостите, но Ренан чукна кълбото и предотврати опасността.

В минутите до края на полувремето Лудогорец натисна сериозно своя опонент и създаде две чисти голови ситуации. В 42-ата минута Марселиньо изведе в коридор Пауло сам срещу вратаря. Крилото стреля без да се бави, но Перниш реагира светкавично и изби в корнер.
При центрирането Марселиньо се оказа най-съобразителен, но въпреки това не успя да отбележи. Техничарят пропусна от 3-4 метра, но тук трябва да отчетем и добрият рафлекс на Перниш.

В 57-ата минута шампионите поведоха с красив гол. Мисиджан получи дълъг пас, овладя и подаде към захождащия му зад гърба Сисиньо. Бекът върна към Марселиньо, който опъна мрежата с плътен удар по земя.

Радостта на разградчани бе твърде кратка, тъй като пет минути по-късно Берое изравни - 1:1. Мартин Райнов заби неспасяемо топката, след топовен изстрел с левия крак.

В 75-ата минута Шверчок се освободи от бранителите в зелено и завърши атаката, като като по чудо не падна гол.

До края на срещата Лудогорец се изнесе трайно в предни позиции, но силите на възпитаниците на Аутуори стигнахо до няколко удара, които не донесоха желания резултат.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Марселиньо 57
1:1 Райнов 62
БЕРОЕ: 12. Перниш, 4. Алкан, 5. Бангна, 6. Цветков, 7. Райнов, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 19. Василев, 26. Хаджиев, 73. Минчев