Етър се измъчи срещу Верея, резерва вдигна на крака трибуните на "Ивайло" (видео+снимки)

Шампионът на България за 1991 година Етър се измъчи сериозно и опъна нервите на своите привърженици, но все пак спечели първия си домакински двубой от новия шампионат. В първа среща от втория кръг на майсторската ни група момчетата на Красимир Балъков надделяха с минималното 1:0 над все още опознаващия се тим на Верея.

Победното попадение за "виолетовите", чиито фенове почетоха паметта на Трифон Иванов в 3-ата минута, реализира Ерик Почански, който се разписа в 88-ата минута. Макар и труден, с оглед показаното на терена, успехът на "болярите" бе напълно закономерен. С него те събраха 3 точки в актива си и поне временно заеха шестата позиция в класирането. Верея пък остава само с точка на сметката си, която му отрежда 12-то място в подреждането.

Домакините, които допуснаха минимално поражение като гост на Лудогорец на старта на шампионата, първи погледнаха по-сериозно към противниковата врата и още в 6-ата минута можеха да открият резултата. След късо изпълнение на ъглов удар отдясно топката бе центрирана в наказателното поле, където с нея игра непокритият Иван Скерлев. Последвалото изпълнение на защитника обаче бе крайно неточно и разочароващо.

Секунди по-късно Иван Вълчанов опита от далечна дистанция да изненада Георги Георгиев, но доскорошният вратар на Пирин (Благоевград) без проблеми улови. Натискът на домакините продължи и след първия четвърт час игра. В 21-ата минута един от най-активните в редиците на Красимир Балъков - Жилсон Варела, бе намерен в наказателното поле, но от неудобна позиция чернокожият нападател стреля високо над вратата.

Въпреки че "болярите" бяха далеч по-активният отбор от началото на срещата, най-чистото положение до 30-ата минута се откри пред гостите от "Трейс Арена". Капитанът на заралии Здравко Илиев осъществи невероятен рейд по дясното крило, завършил с центриране на втора греда към непокрития Антон Огнянов. Бившият футболист на Левски стреля с глава, но встрани от вратата.

Изненадващо, първата възможност пред една от двете врати след паузата се откри пред гостите от Стара Загора. Майкъл Тевия стреля опасно от близка дистанция, но вратарят на домакините без проблеми улови. В следващия четвърт час двете селекции си размениха по една опасност, но до реална възможност за гол не се стигна.

В 65-ата минута новото попълнение в редиците на Бала - Крум Стоянов, бе изведен добре отдясно и навлезе в наказателното поле на заралии. Георги Георгиев обаче добре излезе, затвори ъгъла на бившия си съотборник в Ботев (Пловдив) и не му позволи да прати топката зад гърба му. Десет минути преди края, но този път отляво, Велко Батрович се възползва от грешка в защитата на Верея, навлезе в наказателното поле и стреля, но силно над вратата за огромно съжаление на "виолетовите".

В 87-ата минута дойде ред и на Ерик Почански да накара Красимир Балъков да се хване недоумяващ за главата. Бързоногият футболист получи топката отдясно в наказателното поле и стреля, но подобно на Батрович ударът му премина високо над вратата. Секунди по-късно обаче Почански бе в прегръдките на съотборниците си, след като отклони леко с глава топката след меко центриране отдясно и не остави никакви шансове за Георгиев. Очаквано, голът на гологлавия бързак се оказа единствен в срещата и гарантира пълния комплект точки за "болярите".