ЦСКА-София громи в Европа (видео+снимки)

ЦСКА-София разгроми с 3:0 Адмира Вакер в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа, с което направи огромна крачка към следващия етап на надпреварата. Всичко интересно се случи до почивката, когато червените реализираха и трите си попадения. На два пъти се разписа Кирил Десподов (29, 34), а Мауридес вкара от дузпа в 38-ата минута за радост на около 7-8 хиляди фенове по трибуните.

Това бе най-малкото, с което се отърва австрийският тим, който игра с почти изцяло нов състав в сравнение с този от миналия сезон, започвайки с пет футболисти под 21 години, които видимо отстъпваха по класа на българския отбор. Липсваше старши треньорът на Адмира, който не дойде в София заради семейни проблеми.

В този двубой червените започнаха без четирима основни футболисти - наказаните Тиаго, Кристиян Малинов и Николай Бодуров, а Енрике е контузен. Поради това партньор на Чорбаджийски в центъра на отбраната стартира Перейра, който се справи на ниво. В халфовата линия Малинов бе заменен от Бикел. В атака ЦСКА-София започна с Мауридес, подпомаган от Десподов, Жоржиньо и Джеси.

Още с първия съдийски сигнал червените взеха инициативата. Най-добрата атака за българския тим в началото дойде след извеждащо подаване към Джеси, който върна добре за Жоржиньо, но вторият шутира в крака на намиращия се пред него футболист на австрийците.

Все пак по-настойчивата игра на ЦСКА-София даде резултат в 29-ата минута. Тогава играчите на Ел Маестро се възползваха от грешка на централния бранител Тьолке, който сбърка при изнасянето на топката. Последва пас към непокрития на лявото крило Джеси, той центрира отлично към Десподов и българският нападател вкара с глава за 1:0.

Само 120 секунди по-късно Жоржиньо падна при единоборство с Тьолке и червените поискаха дузпа, но реферът остана безмълвен, а можеше да отсъди такава.

В 32-ата минута Адмира създаде първата си по-опасна ситуация. При центриране от фаул Черниаускас не боксира убедително, топката попадна в краката на Яколиш, който пробва да уцели празната врата, но шутира в аут.

ЦСКА-София отговори подобаващо с втори гол в 34-ата минута. Джеси направи втора асистенция към Десподов, който вкара останал очи в очи с вратаря на австрийците. Наказателната акция продължи и в 38-ата минута, когато Спасич спря с ръка в наказателното поле пас на Десподов към Джеси и Мауридес реализира отсъдената дузпа.

До края на полувремето футболистите на Ел Маестро имаха пълно превъзходство и австрийците трябва да са доволни, че се прибраха на почивката само с три гола пасив.

През втората част темпото на игра спадна, което позволи на австрийците да отправят два удара по посока на червената врата в началото на полувремето, но те не затрудниха Черниаускас. От своя страна ЦСКА-София отговори с пробив на Десподов, който без проблем размина Спасич и нахлу в наказателното поле, но подаването му бе избито в корнер.

Явно уплашени от вихрушката, която се стовари върху тях, играчите на Адмира дори не опитаха да наложат някаква преса или натиск за да върнат поне един гол, задоволявайки се да разиграват в отбрана и пазейки пасива от 0:3. Червените нямаха нищо против срещата да приключи при този резултат, отказаха се да пресират своя противник, възползваха се от поведението на далеч по-слабия си противник и лесно запазиха голямата си преднина.

ЦСКА-СОФИЯ - АДМИРА ВАКЕР 3:0