Атлетико наказа Арсенал в шоу на пропуските от бялата точка (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надви Арсенал след 1:1 в редовното време и 3:1 при изпълнението на дузпи в контролна среща от турнира International Champions Cup, играна в Сингапур. Лусиано Вието откри в 41-ата минута, Смит Роу изравни в 47-ата. При дузпите цели пет дузпи бяха изпуснати, а само четири вкарани.
Диего Симеоне заложи на млади и неопитни футболисти. Изключение направиха доказаните Ян Облак, Хуанфран, Анхел Корея и Томас. Нарочените за гонене Кевин Гамейро и Лусиано Вието оформиха нападателния тандем на испанците.
Александре Лаказет и Пиер-Емерик Обамеянг действаха в най-предни позиции за “топчиите”. Халфовата линия на лондончани беше изградена от непознати имена, като изключение направи присъствието на Аарън Рамзи.
Английският тим започна по-амбицирано, като атакуваше предимно по десния фланг. В петата минута Нелсон нахлу мощно, показа скорост и центрира на втора греда. Там Обамеянг опита удар, който беше блокиран. В деветата Ектор Белерин проби по крилото, но центрирането му в наказателното поле не беше прецизно. В 13-ата Обамеянг получи на втора греда, ала опитът му за изстрел не беше успешен. В 22-ата Лаказет се пребори за топката с Монтеро и шутира от малък ъгъл - Ян Облак внимаваше и изби.
В 29-ата и "дюшекчиите" създадоха добра атака, застрашавайки вратата на Бернд Лено. Хуанфран върна топката назад в наказателното поле, където Анхел Корея шутира, но ударът определено не му се получи. Топката беше избита с глава от защитник. В 32-ата Рамзи изпъкна с вълшебен извеждащ пас. Лаказет реши да стреля въпреки малкия ъгъл и прати кълбото в краката на словенския страж на Атлети.
В 39-ата Лаказет стреля по земя към далечния ъгъл, Облак протегна ръка и изби. Нелсон беше на чудесна позиция, но незнайко как би над вратата. В 41-ата Анхел Корея проби по аутлиния и центрира към Лусиано Вието, който сложи главата си и отбеляза от десет метра - 1:0. Кевин Гамейро не успя да играе с топката, а може би и беше в засада. Така въпреки по-активната игра на британците преди почивката "лос колчонерос" се оттеглиха към съблекалните с аванс.
Втората част започна с брилянтен гол за момчетата на Унай Емери. В 47-ата минута навършващият след два дни 18 години Смит Роу напредна към дъгата на наказателното поле и шутира към горния ъгъл на вратата на новото попълнение Антонио Адан. Роу на практика стреля, докато се подхлъзваше, но успя да намери много добре топката - 1:1.
В 58-ата Атлетико създаде суматоха в наказателното поле на своя съперник. Никой обаче не намери пътя към мрежата, а при единия удар се намеси Петер Чех. Очаквано и Емери, и Симеоне направиха редица смени след почивката с цел да изпробват всички момчета. В края на срещата англичаните по-често атакуваха и изпълниха няколко корнера в търсене на късно попадение.
При дузпите Анхел Корея нацели гредата, а след него Адан спаси дузпата на Мхитарян. Родри беше първият, който вкара, а последната дузпа се полагаше на Антонио Адан, който реализира за крайното 3:1 с помощта на напречната греда.
Атлетико Мадрид - Арсенал 1:1 (3:1 при дузпите)
0:1 Вието (41)