Миньор загуби в контрола от израелци в Самоков

Миньор (Перник) отстъпи с 2:0 на втородивизионния израелски Секция Нес Тциона. Контролната среща се игра в Самоков, където израелците са на подготовка. За разлика от предишните проверки, перничани се представиха под нивото си, което може би се дължи и на натрупаната умора от двуразовите занимания по време на лагера в село Ковачевци. Срещата започна с хубав шут на Петър Тончев, но вратарят на Секция улови. Израелският тим отговори с далечен удар в напречната греда, а в 20-ата минута стигна и до попадение. Лошо изчистена топка от „жълто-черната“ отбрана попадна в Амнон, който напредна отдясно и с отмерен удар по диагонала я прати в мрежа зад Станислав Димитров. През второто полувреме темпото на игра спадна, а головите възможности бяха малко. В 53-ата минута техничен удар на Петър Тончев премина на сантиметри от горния ляв ъгъл. Крайният резултат бе оформен в 88-ата минута, когато Дан Шемеш отблизо довкара изпусната от вратаря Димитров топка.