Ман Юнайтед победи Милан след страхотно надстрелване с дузпи (видео)

Манчестър Юнайтед победи с дузпи Милан на турнира "International Champions Cup". В редовното време двата тима не излъчиха победител на стадион "Роуз Боул", като мачът приключи при резултат 1:1. Алексис Санчес откри за "Червените дяволи" в 12-ата минута, но Сусо изравни в 15-ата. При дузпите обаче съперниците сътвориха истинско шоу за зрителите, като изпълниха общо 26 удара преди да излъчат победител. В крайна сметка това се оказаха англичаните, които надделяха с 9:8 точни изстрела. Макар да бе на страната на губещите, Хосе Рейна направи силен дебют за Милан, като хвана 4 дузпи и отбеляза една.

Юнайтед имаше първата по-интересна ситуация в мача. В 8-ата минута изстрел на Алексис Санчес от фаул бе спасен от вратаря. В 12-ата минута "Червените дяволи" стигнаха и до откриване на резултата. Мата много технично изведе Санчес на скорост, чилиецът напредна и хладнокръвно реализира.

Радостта на англичаните бе кратка. В15-ата минута Леонардо Бонучи с дълъг пас прехвърли защитата на съперника и изведе Сусо, който напредна и отбеляза за 1:1.

След това и двата тима имаха своите шансове. В 27-ата минута Санчес видя включването на Андер Ерера и го намери на границата на пеналта, но ударът на испанеца бе твърде слаб и не затрудни Джанлуиджи Донарума. В 30-ата минута пък Сусо се освободи и стреля мощно, но Лий Грант с чудесна намеса отрази шута му.

Втората част започна с натиск на Юнайтед. Още в 46-ата минута Туанзебе центрира от аутлинията за Алексис, който акробатично стреля от воле, но не успя да уцели вратата. Две минути по-късно Туанзебе напредна и стреля, но Пепе Рейна спаси.

Милан отговори с хубав шанс пред Патрик Кутроне, който напредна на скорост и отправи удар, който профуча до гредата.

Последваха обаче нови възможности за англичаните, като в 62-ата минута Люк Шоу стреля опасно от дистанция, а в 68-ата минута Санчес напредна на скорост и върна към Хуан Мата, чийто удар обаче бе слаб и не затрудни Рейна.

В 85-ата минута Фабио Борини можеше да донесе победата на Милан, но ударът му срещна гредата.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, които всъщност бяха истинското зрелище в този мач. Двата тима така и не можеха да излъчат победител, като се наложи всички 22 играчи на терена да стрелят от бялата точка, а някои дори го направиха по два пъти. Именно при втория си удар Франк Кесие стреля доста несериозно и прати топката над напречната греда, като така подари победата на "Червените дяволи" за крайното 9:8.

Манчестър Юнайтед - Милан 1:1 (9:8 при дузпите)
1:0 Санчес (12)