Тотнъм разпердушини Рома в САЩ (видео)

Отборът на Тотнъм победи с категоричното 4:1 Рома в приятелския мач между двата тима, игран в Сан Диего, САЩ. Срещата бе от турнира "International Champions Cup", като тя бе първа в него и за двата съперника.

Рома откри резултата още в 3-ата минута. След хубава многоходова комбинация топката стигна до Патрик Шик в наказателното поле, той се освободи от трима бранители и отблизо вкара.

Разостта на италианците обаче бе кратка. В 9-ата минута Люк Еймъс опита центриране, топката бе блокирана от защитник, но въпреки това стигна до Фернандо Йоренте, който надскочи прекия си пазач и я прати в мрежата за 1:1.

В 18-ата минута Тотнъм излезе напред в резултата. Ерик Ламела центрира от фаул, ударът на Лукас Моура бе спасен от вратаря, но отблизо Йоренте довкара топката в мрежата.

Десет минути по-късно и Моура успя да се разпише. Бразилецът получи чуудесно центриране отдясно и с глава прати топката в мрежата за 3:1.

В самия край на полувремето Моура вкара и още едно попадение. Диагонален шут на Муса Сисоко бе спасен от вратаря, но топката се озова в бразилеца пред наказателното поле, който си освободи пространство и с удар по земя оформи крайното 4:1.

Сега и за двата тима предстои да се изправят срещу Барселона. Първо това ще стори Тотнъм на 29 юли, а след това е и мачът на Рома с каталунците на 1 август.