Дузпа в добавеното време реши спора между Ливърпул и Ман Сити (видео)

Отборът на Ливърпул записа първата си победа на турнира "International Champions Cup". Мърсисайдци надиграха с 2:1 шампиона на Англия Манчестър Сити на "Метлайф Стейдиъм" в Ню Йорк. Това пък бе второ поражение за възпитаниците на Джосеп Гуардиола след загубата от Борусия (Дортмунд) преди дни. Всъщност "Гражданите" първи взеха преднина в мача в 57-ата минута с гол на Льорой Сане, но след това на терена се появи Мохамед Салах, който направи разликата и помогна на тима си да стигне до обрат. Египтянинът изравни резултата в 63-ата минута, а в добавеното време на мача Ливърпул получи дузпа, която Садио Мане реализира за крайното 2:1.

В началото на мача Манчестър Сити стоеше по-добре на терена. В 12-ата минута Лукас Нмеча бе изведен в пеналта и отправи удар, който бе спасен от вратаря, а при опита за добавка той прати кълбото над вратата. След това в 30-ата минута силен удар от фаул на Александър Зинченко пропусна целта.

Постепенно Ливърпул се окопити и в края на полувремето бе по-близо до гола. Първо в 32-ата минута при едно разбъркване Адам Лалана стреля технично и за малко не уцели вратата. Две минути след това Къртис Джоунс отправи удар по земя, който бе спасен от Кладио Браво.

Манчестър Сити отговори с опасен удар от фаул на Рияд Марез. В 42-ата минута обаче мърсисайдци пропуснаха страхотна възможност, след като Джоунс получи отлично центриране и с глава стреля опасно, но покрай вратата.

Ливърпул продължи да е по-опасен и в началото на второто полувреме. Още в 48-ата минута се стигна до разбъркване пред вратата на "Гражданите" и защитник изчисти топката пред голлинията. След това в 55-ата минута изстрел от фаул на Вирджил ван Дайк мина встрани от вратата.

Изненадващо обаче Ман Сити пръв успя да открие резултата. В 57-ата минута Льорой Сане получи пас на скорост, надбяга Ван Дайк и прати топката в мрежата зад Лорис Кариус.

В 62-ата минута на терена се появи Мохамед Салах и с първото си докосване възстанови равенството. Египтянинът получи отлично центриране в наказателното поле и с глава простреля Джо Харт за 1:1.

След това Салах пропусна още две страхотни възможности. В 66-ата минута той отново имаше шанс да стреля с глава, но този път ударът му бе неточен. Минута по-късно египтянинът бе изведен на стрелкова позиция в пеналта и нацели напречната греда.

До края на мача играта продължи да се води пред вратата на Сити. В 87-ата минута Садио Мане пропусна страхотна възможност, след като бе изведен в наказателното поле, финтира вратаря, но не успя да запази равновесие и да вкара в опразнената врата.

В добавеното време на мача Ливърпул получи дузпа за изблъскване в гръб срещу Соланке, а Мане този път не сгреши от бялата точка и донесе успеха на своя тим.