Аякс с комфортна преднина срещу Щурм (Грац) (видео)

Отборът на Аякс постигна добра победа с 2:0 над Щурм (Грац) в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Холандците бяха по-добрият тим на "Амстердам Арена" и си осигуриха спокойствие преди реванша.

Домакините взеха преднина в резултата в 15-ата минута, когато Хаким Зиеш отправи силен удар по земя и след лоша намеса на вратаря топката се озова в мрежата за 1:0.

В 57-ата минута Аякс получи дузпа в своя полза и Ласе Шьоне застана зад бялата точка. Ударът на халфа бе спасен от вратаря, но той бе достатъчно съобразителен да стигне пръв до топката и да я довкара отблизо за 2:0.

Така Аякс направи първата крачка към класиране за третия предварителен кръг. Реванъшат между двата тима е на 25 юли в Австрия.