Лудогорец не успя да пробие "унгарския бетон", очертава се тежък реванш (видео+галерия)

Лудогорец не успя да пробие бетона на МОЛ Види и първата среща от втория предварителен кръг на ШЛ между двата тима приключи при 0:0.

Разградчани бяха по-добрият тим през целия двубой, но пропуснаха четири-пет много изгодни положения. От своя страна унгарският шампион не осъществи нито една опасна атака и се отчете с един точен удар, който не затрудни Ренан.

100 Лудогорец - МОЛ Види

Въпреки явното си превъзходство футболистите на Пауло Аутори не изиграха добър мач, като в предни позиции единствено Вандерсон и донякъде Мисиджан се представиха на обичайното си ниво. Доста под него играха Марселиньо, Кешерю и Натанаел, а в определени ключови моменти пред противниковата врата всички нападатели на орлите проявиха известна доза егоизъм, неподавайки на съотборници в далеч по-добра позиция.

Лудогорец започна вихрено срещата и в първите десетина минути притисна унгарците в собственото им наказателно поле. Орлите организираха и две опасни атаки чрез Лукас Саша и Мисиджан по двете крила, но подаванията на бразилеца и холандеца не бяха точни. В 15-ата минута дойде и първият точен удар към една от двете врати. Лукас Саша шутира, Ковачик боксира неубедително, но за късмет на унгарския страж топката не попадна в краката на връхлитащия Марселиньо.

В 17-ата минута разградчани като по чудо не откриха резултата. Вандерсон преодоля двама бранители и копна топката над излезлия да го пресрещне унгарски вратар, но бранител на МОЛ Види изчисти от голлинията.

В 24-ата минута Лудогорец организира поредна добра атака. Марселиньо изведе Кешерю сам срещу вратаря, но под малък ъгъл. Последва техничен шут на румънеца, но в аут. Само 180 секунди по-късно Вандерсон изведе Марселиньо, плеймейкърът обаче вместо да подаде на намиращия се на празна врата Кешерю, опита да овладее топката, настъпи я и падна, с което провали головата атака.

Българският шампион продължи да натиска и в 34-ата минута създаде поредно положение. Тогава Марселиньо шутира от 11-12 метра, топката рикошира в крак на бранител и затрудни унгарския вратар, но той успя да избие.

След почивката Лудогорец продължи да натиска и в 55-ата минута изпусна поредно положение. След центриране отляво топката стигна до непокрития Вандерсон, който стреля твърде слабо и неточно от 6-7 метра.

В 75-ата минута Шверчок изведе отлично Марселиньо сам срещу вратаря, но реферът спря атаката с несъществуваща засада. Дори да не бе отсъдил такава Марселиньо демонстрира бавна реакция, изигра положението неубедително и стражът на МОЛ Види улови.

В 82-ата минута Марселиньо получи поредна удобна топка, но отново не я отигра добре, шутирайки слабо. Секунди преди това и Вандерсон стори същото, когато отказа да подаде на непокрития Шверчок, предпочитайки да забави атаката и той да шутира.

До края на двубоя Лудогорец атакуваше непрестанно, но в тези минути започна да действа по-припряно и положенията пред противниковата врата секнаха. Така срещата приключи при 0:0, като това бе пети пореден официален двубой, в който разградчани не допускат гол.

ЛУДОГОРЕЦ - МОЛ ВИДИ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 90. Форстър, 6. Натанаел, 18. Дяков, 8. Лукас Саша (61-Кампаняро), 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 93. Мисиджан (83- Лукоки), 28. Кешерю (60- Шверчок)

МОЛ ВИДИ:

74. Ковачик, 3. Винисиус, 5. Фиола, 19.Николов (71- 7. Лазович), 9. Хусти, 10. Ковач (67 - 17. Паткай), 11. Него, 22. Стопира, 23. Юхаш, 33. Варга, 44. Шчепович (80- 14. Стефан Шчепович)

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg