Мартин Стоев класира България на полуфинал на Балканиадата (снимки + статистика)

Бившият селекционер на мъжкия национален отбор на България Мартин Стоев класира юношите ни на полуфинал на Балканиадата до 17 години в Истанбул (Турция).

Младите български волейболисти се наложиха категорично над тима на Черна гора с 3:0 (25:21, 25:15, 25:9) във втората си среща от Група А.

Войн Войнов заби 12 точки (5 аса, 4 блока, 75% ефективност в атака) за успеха на България, а Георги Татаров добави още 7 точки за успеха.

Мартин Стоев пусна в игра всичките си 12 волейболисти.
Превъзходствмото на нашите момчета бе толкова голямо, че те оставиха съперника на едва 9 точки в третата част, като реализираха 23 аса в мача!
"Доволен съм от момчетата, бяхме една класа над съперника. Отново дадех шанс на всички за изява, за да не се натрупа умора. Класирахме се за полуфинал и това е най-важното. Предстои ни още един мач срещу Гърция утре. гърците не са лош отбор, ще ги наблюдаваме тази вечер срещу Румъния, като победителят от двубоя ще ни последва на полуфинали", коментира за BGvolleyball.com селекционерът Мартин Стоев.

Така това бе втори пореден успех за тима на България, който в първата си среща вчера победи Румъния с 3:0.

В четвъртък е последният мач на българския тим от груповата фаза, а съперник е Гърция.
Победителят в турнира ще придобие правото да участва на европейското първенство през 2019 година.
На полуфиналите българските волейболисти ще срещнат победителя от мача Турция - Сърбия, който се играе по-късно днес.

БЪЛГАРИЯ - ЧЕРНА ГОРА 3:0 (25:21, 25:15, 25:9)