Малмьо с важна крачка към евентуални мачове с Лудогорец в ШЛ

Шведският шампион Малмьо направи голяма крачка към класиране за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където може да срещне българския Лудогорец, ако “орлите” се справят с унгарския МОЛ Види. Скандинавците победиха с 1:0 като гост ЧФР Клуж в първи мач от предния тур на надпреварата и вече имат сериозно предимство в битката с румънците.

Единственото попадение падна в самия край на първата част. Тогава Карлос Страндбери бе изпуснат от защитата на домакините сам срещу вратаря. Ударът му не бе никак силен, но вратарят на Клуж Гиедриус Арлаускис не се справи добре и позволи топката да мине през ръцете му, за да навести мрежата. През втората част домакините наложиха натиск в опит да обърнат резултата, но така и не съумяха да стигнат поне до изравняване. Така Малмьо свърши първата част от работата, а след седмица в Южна Швеция ще трябва да довърши започнатото.

ЧФР КЛУЖ - МАЛМЬО 0:1
0:1 Страндбери (45)