Питсбърг с най-добра серия от 14 години (видео)

Нито упоритият дъжд, нито актуалният носител на "Сай Йънг" в Американската лига успяха да спрат Питсбърг Пайрътс на път към 10-а поредна победа в МЛБ. Тази нощ "пиратите" удариха като гости Кливланд Индиънс със 7:0 в 6-инингов двубой и постигнаха най-добрата си серия през последните 14 сезона. За последен път клубът от Централната дивизия на Националната лига бе печелил 10 мача поред през 2004 г.

Сблъсъкът от Интерлигата нощес бе прекъсван три пъти заради валежи над ст. "Прогресив Фийлд" и след общо 2,03 ч. пауза бе прекратен преждевременно. Първото хвърляне се забави с 55 минути, после играта бе спряна за 27 минути в 3-тия ининг, а накрая съдиите изчакаха 41 минути, преди да обявят резултата след 6-ия за официален.

Атаката от Пенсилвания се справи рано-рано със звездния стартер на "индианците" Кори Клубър (L 12-6), като навъртя 7 точки за 4 ининга. Джош Харисън изстреля троен хоумрън във 2-рия, Старлинг Марте удари два пъти RBI-сингъл – за 4:0 във 2-рия и за 5:0 в 4-тия, а Грегори Поланко прибра двама с троен хит в 4-тия.

За питчер №1 в АЛ през 2014 и 2017 г. това бе първи мач от две седмици, след като на 12 юли попадна в списъка с контузените заради болки в дясното коляно. Преди да бъде сменен за началото на 5-ия ининг, Клубър хвърли 72 топки, с които направи 2 страйкаута, даде 9 хита и 1 база за боли и пусна 7 точки (3 ER).

Опонентът му Тревър Уилямс (W 8-7) остана цял мач на възвишението за Пайрътс и позволи само 4 хита и 2 разходки за 6 ининга без точка. Формално, 26-годишният десничар записа първия пълен мач в кариерата си в Мейджър лийг. За Питсбърг това беше 11-и "шътаут" през 2018 г., като Уилямс е започвал пет от тях.

"Всеки иска да победи ас – довери младият питчер. – Като видях, че ще се изправя срещу Клубър, си помислих, че това се случва веднъж на три години или дори веднъж на шест години. Когато се събудих сутринта, бях особено развълнуван и нямах търпение да изляза на полето и да покажа какво мога. Да хвърлям като равен с равен срещу него."

Кливланд Индиънс - Питсбърг Пайрътс 0:7 (6 ининга, дъжд)