Жоржиньо блести за Челси в дебюта на Сари

Челси победи с 1:0 австралийския Пърт Глори в първия мач под ръководството на новия си мениджър Маурицио Сари. Дебют за “сините” направи новото попълнение Жоржиньо, който бе привлечен от Наполи. На вратата на тима пък бе 18-годишният поляк Марчин Булка.

Лондончани започнаха силно в Австралия и поведоха още в петата минута. Хъдсън-Одой проби отляво и центрира отлично за Педро, който засече топката и откри резултата. Играчите на Челси имаха възможност да се подготвят за сезона в Англия, тъй като играха под сипещия се над Пърт дъжд. “Сините” доминираха през първото полувреме, като повечето топки минаваха през Жоржиньо и той контролираше играта в средата на терена.

Отборът на Сари пропусна да води с по-голям резултат до почивката. Алваро Мората не се възползва от добра възможност в 26-ата минута, когато бе изведен от Фабрегас, който пък пропусна отличен шанс малко по-късно. Челси създаваше много проблеми на съперника след пробиви по двете крила на Дзапакоста и младия Хъдсън-Одой. Италианецът намери Педро в наказателното поле в 32-ата минута, но бившият играч на Барселона се забави с удара и топката мина встрани от вратата.

Сред титулярите на лондончани бе Давид Луис, който миналия сезон се скара с Конте и не получаваше шансове за изява. Друг играч, който иска да се наложи в състава е Рос Баркли. Англичанинът удари греда в началото на втората част. След почивката “сините” продължиха да имат превес, като и влезлите като резерви се включиха отлично, но и отборът продължи да пропуска възможностите си за гол.

Съставът на Челси: Булка, Дзапакоста(73 - Ола Айна), Луис, Ампаду (62 - Калаш), Алонсо (46 - Емерсон), Фабрегас, Жоржиньо (46 - Бакайоко), Баркли (77 - Мусонда), Хъдсън-Одой (46 - Пасалич), Педро(73 - Пиасон), Мората (61 - Ейбрахам)