България се справи с Белгия и завърши на седмо място

Младежките национали на България завършиха участието си на ЕвроБаскет Дивизия “В” с победа. В последната си среща те надиграха Белгия с 64:52 в зала “Универсиада” и така си осигуриха седмото място в крайното класиране на турнира.

Тандемът Йордан Минчев - Иван Алипиев бе в основата на българския успех днес. Двамата реализираха почти колкото целия отбор на съперника и повече от половината точки на нашия отбор, комбинирайки се за общо 42. Минчев завърши като най-резултатен с 25, докато Алипиев добави 17. Третият играч с двуцифрен актив за националите бе Мирослав Васов, приключил с 10 точки.

Младежите показаха постоянство и играха добре през целия двубой, контролирайки развитието му. Силно първо полувреме, в което те допуснаха едва 22 точки в коша си също бе ключово за победата, а след почивката темпото спадна, като и двата отбора намалиха оборотите, а в крайна сметка България надделя с 64:52.

За белгийците, които останаха на осмо място, единствено Серваас Буйсшаер приключи с повече от 10 точки, реализирайки.