Нов силен мач за Боруков за Шефилд Уензди

Нападателят Преслав Боруков изигра нов силен мач за втория отбор на Шефиллд Уензди и беше в основата и на двете попадения при победата над дублиращия тим на Лестър с 2:1 в контролна среща. Това е втора проверка за отбора до 23 години на Кукумявките, като на старта на лятната подготовка се наложиха с 2:1 над аматьорския Халъм. Там Боруков отбеляза едно попадение.

В мача с Лестър U23 той беше в основата на първия гол, след като подхвана атаката и подаде на дясно. Оттам топката беше извадена за Конър Кърби, който се разписа. Домакините от Лестър изравниха, а през второто полувреме Боруков беше спънат в наказателното поле.

От 11-метровия удар Алекс Хънт осигури успеха на своите. Българският юношески национал остана на терена 75 минути, след което беше заменен и получи поздравления от шефа на школата на Шефилд Уензди и главния скаут на клуба. Следващата среща на Шефилд Уензди до 23 години е другия петък срещу аматьорския Фрикли Атлетик, който се състезава в Северната лига.