Интер и Зенит завършиха наравно в мач с голове шедьоври

След една победа (3:0 срещу Лугано) и една загуба (2:0 от Сион), Интер завърши наравно в третата си контролна среща от лятната подготовка. Тимът на Лучано Спалети се добра до равенството 3:3 с руския Зенит, а феновете на стадиона в Пиза станаха свидетели на доста красиви попадения и в двете врати.
“Нерадзурите” поведоха в резултата в 16-ата минута след прекрасен изстрел с десния крак на Антонио Кандрева, който не остави никакви шансове на Лунев. Грешка в защитата на “нерадзурите” позволи на Кристиан Нобоа да изравни резултата в 27-ата минута. Само пет минути след началото на второто полувреме защитник на Зенит извърши необмислено нарушение срещу Борха Валеро в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба и отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана капитанът на Интер Мауро Икарди, който не сгреши и отново изведе “нерадзурите” напред.
В 63-ата Роберт Мак преодоля леко съпротивата на Стефан де Фрай и със силен изстрел в левия горен ъгъл на вратата зад Самир Ханданович отново изразни резултата. Десет минути по-късно Зенит сътвори пълен обрат чрез Ернани, който изстреля мощен снаряд от над 25 метра. Топката попадна неспасяемо в сглобката, а Ханданович дори не помръдна от мястото си. В 75-ата минута новото попълнение на Интер Лаутаро Мартинес изравни, останал непокрит в наказателното поле на Зенит. Аржентинецът получи добре свалена топка от Емерс и с добро обръщане насочи топката във врата на руснаците.

Следващата проверка за “нерадзурите” е във вторник срещу тима на Шефилд (Юнайтед), след което Интер ще вземе участие в “Интернешънъл Чемпиънс Къп”, където ще се изправи срещу отборите на Челси, Лион и Атлетико Мадрид.