Този път явно ще е различно: сезонът започна с победа на Витоша (видео+снимки)

Новият сезон на Първа лига започна с победа на Витоша (Бистрица) с 2:1 над Дунав. Тимът от покрайнините на София показа, че тази година няма намерение да бъде “боксовата круша” на дивизията, както бе през миналия сезон, когато тимът трябваше да чака повече от половин година за първия си успех, и стартира кампанията по най-добрия начин.

Росен Кирилов дебютира с три точки начело на Витоша благодарение на обрат през второто полувреме, след като на почивката “драконите” водеха след ранен гол на Ахмед Ахмедов. След почивката обаче само в рамките на две минути Наско Милев от дузпа и Стефан Христов донесоха успеха. В края на мача зрителите станаха свидетели на грозни сцени между двата отбора, които се отразиха в три червени картона - за Анти Рения и Петко Цанков от домакините и Красимир Станоев от гостите.

Резултатът бе открит още в четвъртата минута. Тогава новото попълнение на "драконите" Светослав Ковачев нахлу в наказателното поле и стреля. Ударът не бе много силен, но не бе отразен добре от Николай Георгиев и топката попадна в друг нов футболист - Ахмедов, който без да се бави даде преднина на тима.

Малко по-късно Ковачев отново направи отличен пробив и пробва да стреля, но топката рикошира и попадна у Иван Коконов. Полседва нов удар, ала кълбото премина покрай гредата на Георгиев. Скоро Витоша отговори с много опасна атака и Христов намери Милев на чиста позиция, но ударът също не бе точен. В 39-ата минута домакините отново бяха близо до изравняване, но удар с глава на Георги Купенов с глава попадна в тялото на Мартин Ковачев.

В началото на втората част Витоша тръгна по-смело напред и в средата на полувремето тимът от Бистрица нанесе своя удар само в рамките на две минути. Първо в 62-ата минута едно неразбирателство между защитата на Дунав и вратаря Станислав Антонов принуди стража да спъне Милев в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият и изравни. Само 120 секунди по-късно Георги Амзин намери отлично в наказателното поле Христов, който направи пълен обрат.

До края на мача Дунав се опита да стигне до равенството и на два пъти бе много близо, но в тези случаи гредите помогнаха на домакините. Първо удар с глава на Ахмедов се удари в напречния стълб, а малко по-късно същото се случи и с далечен удар на Борислав Балджийски.

79 Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе)

В даденото от съдията продължение двата тима се сдърпаха на терена и съдията бе принуден да покаже два директни червени картона - на Станоев и Цанков, както и втори жълт за Рения. Така или иначе, макар и вече с човек повече, Дунав не успя да стигне до изравнителен гол и Витоша се поздрави с успеха.

ВИТОША - ДУНАВ 2:1