Пистата в Серес събира най-добрите мотоциклетни пилоти този уикенд

На 21 и 22 юли (събота и неделя) на пистата "Серес" в Гърция ще се проведат 8 и 9 кръг на BMU EUROPEAN ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2018.

Със сигурност този сезон е повече от интересен и оспорван във всички класове, а битката за качването на подиума е изключителна във всяко състезание. Пистата в Серес е отлично място за пилотите да покажат най-доброто от себе си и своите мотори.

Разликата в точките между първите в класирането във всеки клас е минимална и предстоящите две състезания в Гърция ще дадат отговори на много въпроси, относно подреждането в SP 125, Formula 600, Formula 1000, SuperSport 600 и SuperBike1000.

Най-интересно се очератава да бъде в клас супербайк, където на старт ще застанат двамата най-добри български пилоти - лидерът във временното класиране Мартин Чой и третия Ангел Караньотов, които ще трябва да се справят с конкуренцията на румънеца Роберт Мурешан, който е само на 4 точки зад Чой във временното класиране.

По традиция много фенове на мотоциклетния спорт присъстват в Серес, като близкото разстояние от ГКПП Кулата (40км) отново ще накара българските любители на високите скорости да дойдат и да видят на живо карането на елитните пилоти.

Над 90 състезатели от България, Турция, Македония, Гърция, Румъния, Сърбия и Австрия се очакват да се включат в различните класове, като достъпът на публика до трибуните в Серес е свободен.