Черно море изтръгна трите точки от Ботев (видео+снимки)

Отборът на Черно море записа успех на старта на Първа професионална лига. Играчите на Илиан Илиев победиха с 2:1 Ботев (Враца). Първото попадение на стадион "Тича" реализира Петър Атанасов (5). В края на първата част домакините изравниха, след като Мариян Иванов си вкара автогол. В герой за "моряците" се превърна Георги Божилов, който се появи от пейката и успя да забие победния гол в мрежата на Христо Митев.

Първата интересна ситуация в мача дойде още в 3-ата минута, когато Стефан Станчев проби и центрира, но защитата на гостите се справи. Две минути по-късно Ботев (Враца) стигна и до първия гол в сблъсъка. В негов автор се превърна Петър Атанасов. Атакуващият футболист получи кълбото на фланга, след което влезе навътре и с перфектен удар от над 20 метра матира Благой Макенджиев.

12 Черно море - Ботев (Враца)
В 14-ата минута "моряците" бяха изключително близо до изравнителния гол, но шутът на Дани Кики мина на сантиметри от целта. В 26-ата минута талантът на домакините Мартин Минчев пробва рефлекса на Христо Митев, но опитният страж се справи със ситуацията.

В 31-ата минута Валери Домовчийски и Юлиян Ненов комбинираха много добре, след което Ненов стреля с левия крак, но кълбото се отби в тялото на бранител на Черно море.
Десет минути по-късно Кононго и Минчев разиграха добре топката на фланга, талантът пусна към бранителя, който центрира по земя в наказателното поле, Митев изби, но Мариян Иванов си заби много нелеп автогол.

Втората част стартира с отлична атака на “моряците”. Ндонгала проби по десния фланг и центрира на втора греда към Жоржиньо, който обаче стреля много лошо с глава и пропусна добра възможност да реализира първия си гол в шампионата.
В 58-ата минута Жоржиньо направи много хубав пробив след паса му обаче не се стигна до удар към вратата на врачани. Няколко минути по-късно и гостите отговориха с добър удар на Петър Атанасов, който шутира, но Макенджиев се намеси добре.
В 66-ата минута Аристоте Ндонгала развинти Васев и Апостолов, но след това крилото на “моряците” стреля твърде неточно. В 70-ата минута Домовчийски направи фрапиращ пропуск. Нападателят шутира слабо и в Макенджиев.
В 81-ата минута Петър Атанасов направи грандиозен пропуск. Той и още двама от Ботев пропуснаха чиста възможност за втори гол в мрежата на домакините.
Три минути преди края на сблъсъка Черно море поведе с 2:1. След корнер на Ндонгала настъпи разбъркване, играч на Ботев в опита си да изчисти прати топката в гредата, тя се върна и Божилов с разстрелващ удар отблизо простреля Митов. До края на мача играчите на Сашо Ангелов се опитаха да стигнат до точката, но защитата на "моряците" се справи.
В следващия кръг Черно море гостува на Левски, а Ботев (Враца) ще пътува до Русе.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1

0:1 Петър Атанасов (5)
1:1 Мариян Иванов (41 авт.)
2:1 Георги Божилов (87)

Стартови състави:

Черно море: 88. Благой Макенджиев, 5. Стефан Станчев, 23. Илиас Хасани, 27. Даниел Димов, 41. Юго Кононго, 21. Георги Илиев, 16. Петър Витанов, 90. Мартин Минчев, 38. Аристоте Ндонгала, 99. Дани Кики, 11. Жоржиньо
Ст. треньор: Илиан Илиев

Ботев (Враца): 1. Христо Митев, 37. Венцислав Керчев, 26. Мариян Иванов, 22. Михаил Милчев, 11. Андреас Васев, 6. Даниел Гаджев, 19. Ивайло Михайлов, 88. Йордан Апостолов, 10. Петър Атанасов, 94. Юлиян Ненов, 30. Валери Домовчийски
 Ст. треньор: Сашо Ангелов