Убедителен Партизан, исландци и шотландци си вкараха 10 гола

Сръбският гранд Партизан не срещна трудности с гостуващия Рудар (Плевля) и отново го победи с 3:0, класирайки се за втория предварителен кръг на Лига Европа. "Гробарите" играха по-силно, отколкото в първия мач в Никшич и зарадваха феновете си с красиви изпълнения. Данило Пантич откри резултата в 11-ата минута, в края на полувремето Огнен Ожегович удвои, а Рикардо Гомеш в 82-ата минута вкара трети гол за тима на Мирослав Джукич, който в следващия кръг ще срещне Тракай.

Още един представител на Сърбия продължава напред. Това е Спартак (Суботица), който се наложи с 2:0 като гост на Колрейн. Първият мач изненадващо приключи с равенство 1:1, но в реванша Миле Савкович и Боян Чечарич бяха точни за Спартак.

Шоуто на вечерта беше в Исландия. Местният Рунавик и Хибърниън за втори път си псретнха голова фиеста. Преди седмица шотландците разгромиха съперника си с 6:1, а днес отново вкараха 6 гола, но и допуснаха 4. Ефе Амброуз си вкара автогол в първата минута, а в 6-ата Хибс вече губеше с 0:2, но после класата на гостите си каза думата.

Словенският Рудар елиминира Тре Фиори с общ резултат 10:0, а Уйпещ заличи пасива си от гостуването на Нефтчи (Баку) след впечатляваща победа с 4:0. За следващия кръг се класираха още Тренчин, Осиек, Дъндолк и Домжале.