Майкъл Смит грабна титлата в Шанхай

Майкъл Смит спечели титлата на Дартс Мастърс турнира в Шанхай. Надпреварата се проведе на 13 и 14 юли в хотел "Пулман", а 27-годишният англичанин си осигури чек на стойност 20 хиляди паунда. На финала той победи с категоричното 8:2 световния шампион Роб Крос и завоюва десетия трофей в своята професионална кариера в PDC (Професионалната дартс корпорация).

Походът към титлата на Смит започна с успех над Сиао Шен Зон на 1/8-финала с 6:0, а след това преодоля и Ройден Лам с 8:5. На 1/2-финала дойде най-сериозното препятствие в лицето на световния номер 1 Майкъл ван Гервен. Очакваният оспорван сблъсък обаче не се получи, като и двамата играеха нервно и средните им стойности бяха малко над 90. Все пак англичанинът се оказа по-стабилен и спечели с 8:4, като така изхвърли от турнира действащия шампион.

На финала пък срещу него на окито застана световният шампион Роб Крос, който се класира за втори пореден финал, след като преди седмица стигна до тази фаза и на турнира в Лас Вегас, където загуби от Гари Андерсън. И този път късметът не бе на страната на Крос, който не успя да окаже сериозна съпротива на Смит. "Були бой" набързо поведе с 4:0, след което не изпусна инициативата и довърши своя съперник с категоричното 8:2.

Майкъл Смит бе видимо по-стабилният играч със средни стойности от 97,03 срещу едва 92,12 на Крос. "Були бой" направи 3 максимума, а "Волтидж" се отчете с 2. При чекаутите 27-годишният англичанин също бе по-точен с 38,1% успешни хвърляния срещу 22,22 за Крос.