Фиорентина победи Верона в приятелски мач

Фиорентина постигна победа с 2:1 в приятелска среща с Верона. Това бе третата проверка на “виолетовите” от началото на лятната подготовка.

Резултатът в двубоя откри Джовани Симеоне, засичайки центриране на Марко Бенаси в 26-ата минута.

Верона обаче успя да изравни само четири минути по-късно с гол на новото си попълнение Карамоко Сисе.

Победният гол за Фиорентина бе дело на Федерико Киеза след пас на Кевин Дикс в 36-ата минута. След това младокът пропусна още една възможност да вкара трети гол за своя тим, а през второто полувреме Любомир Тупта бе близо до това да изравни резултата за Верона, но не успя да завърши успешно добра атака на своя тим.