Селтик бие с класика, макар и с 10 души

Шотландският шампион Селтик постигна категорична победа с 3:0 над арменския Алашкент и се класира за 2-ия предварителен кръг на Шампионската лига. Още по-впечатляващо е, че “Детелините” стигнаха до успеха с човек по-малко на терена, след като още в 11-ата минута Йозо Шимунович бе изгонен от игра. В първия мач Селтик бе постигнал същия резултат като гост и така с общ резултат 6:0 продължава напред.

Точни за успеха на шотландците бяха Муса Дембеле в 8-ата и 19-ата минута от дузпа и Джеймс Форест в 35-ата минута.

Освен Селтик, за втория предварителен кръг на Шампионската лига днес се класираха още тимовете на Карабах, Шериф (Тираспол), Спартак (Търнава), Розенборг и Астана.