Едните македонци затрудниха Рейнджърс, другите рухнаха в Унгария

Глазгоу Рейнджърс очаквано се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа. Шотландският гранд стигна само до нулево равенство при гостуването си на непретенциозния македонски Шкупи, но след победата с 2:0 на "Айброкс" продължава напред.

Тимът на Стивън Джерард изпита доста затруднения в Скопие, но не позволи на домакините да отбележат гол, който да върне интригата около крайния победител. Сериозна заслуга за това имаше вратарят Алън Макгрегър, спасил няколко удара в началните минути, но след това и футболистите на Рейнджърс създадоха опасносости пред вратата на Шкупи.

В следващия кръг Рейнджърс ще играе с един измежду Осиек и Петроклуб.

Другият македонски представител - Работнички (Скопие), понесе тежка загуба с 0:4 от Хонвед (Будапеща). Унгарците имаха да наваксват пасив от един гол и го направиха още до 16-ата минута с точни попадения на Филип Холендер в 6-ата и 16-ата минути. След почивката два гола на Данило оформиха разгромната победа на Хонвед.

Унгарците чакат победителя от двойката Прогрес - Кабала.