ХИК Хелзинки и Кукеши продължават в ШЛ

ХИК Хелзинки и албанският Кукеши са първите два отбора, които се класираха за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. В реванша срещу Викингур от Исландия ХИК се наложи с 3:1 и продължава напред с общ резултат 5:2. Всички голове в мача паднаха до средата на първото полувреме. Клаус, Менса и Ягбуби решиха всичко в полза на финландците, а Ватнамар върна едно попадение за гостите, но то се оказа без значение.

Много повече драма имаше в сблъсъка между Ла Валета и Кукеши. След нулево равенство в първия мач, реваншът завърши 1:1 и благодарение на гола си на чужд терен албанският вицешампион, който играе на мястото на изхвърления от УЕФА Скендербеу, си осигури място в следващата фаза. Сантяго Малано откри за домакините от Малта в 67-ата минута, но в 84-ата Иракли Джария изравни. В добавеното време Кукеши остана с човек по-малко след червен картон на Вангиел Згуро, но удържа изгодния резултат.