Лудогорец бие в ШЛ с петима българи, предстои битка с унгарския шампион (видео+снимки)

Лудогорец надигра с 2:0 като гост Крусейдърс в среща реванш от първия предварителен кръг на ШЛ и с общ резултат 9:0 продължава в следващия етап на надпреварата, където ще срещне шампиона на Унгария Видеотон.

Разградчани откриха резултата след автогол на Браун в 11-ата минута, а Якуб Шверчок удвои в 65-ата минута за радост на над 250-те българи, които подкрепяха на трибуните родния шампион.

Орлите завършиха срещата с петима българи в състава, тъй като Светослав Дяков и Георги Терзиев изиграха пълни 90 минути, а през втората част на терена се появиха Цветомир Панов, Антон Недялков и Димо Бакалов.

Срещата започна с опасен шут в аут на футболист от домакините. Постепенно Лудогорец взе изцяло инициативата и след няколко скоростни атаки стигна до гол. Това се случи в 11-ата минута, когато Шверчок опита да изведе много дейния Джоди Лукоки зад гърба на Браун, защитникът опита да изчисти топката, но прехвърли ефектно О’Нийл - 1:0 за българския шампион.

Само 60 секунди по-късно разградчани като по чудо не вкараха за втори път. Лукоки отново бе изпуснат от защитниците, излезе сам срещу вратаря и шутира, но в левия страничен стълб. Последва добавка на Жоао Пауло от малък ъгъл, която намери главата на бранител в червено-черно и излезе в корнер.

В 19-ата минута Лукоки подаде към нахлуващия на скорост Шверчок, но полякът стреля в аут от 8-9 метра.

В 28-ата минута стражът на домакините спаси опасен удар с глава на Георги Терзиев. До края на полувремето не се случи нищо кой знае колко интересно и българският шампион се оттегли на почивката с гол преднина.

В началото на втората част българският тим имаше на два пъти в една атака много добри възможности за гол, но не се възползва от тях. След остро центриране по земя отляво топката стигна до непокрития Лукоки, който шутира от добра позиция, но твърде слабо. Все пак изстрелът отиде в краката на Марселиньо. Бразилецът пробва да вкара от два метра с пета, но не сполучи. В 48-ата минута и Лукас Саша пробва да реализира с глава след центриране на Лукоки, но вратарят на домакините спаси.

В 56-ата минута домакините на два пъти имаше възможност да отбележи чрез Форсайд. Първо футболистът на домакините стреля с глава, но след рикошет топката излезе в корнер. Последва центриране и нов удар с глава, който срещна напречната греда.

Лудогорец отговори с втори гол. Якуб Шверчок получи пас пред наказателното поле на домакините в 65-ата минута и след шут по земя в долния десен ъгъл покачи на 2:0.

Пет минути по-късно пред Шверчок се откри нова възможност, но ударът му с глава бе спасен от северноирландския страж. В ответната атака резервата Къшли изскочи очи в очи с Броун, но вратарят на Лудогорец спаси шута на нападателя.

До края на двубоя футболистите на Пауло Аутори предпочетоха да спестят сили за следващите сблъсъци и спокойно изчакаха последния съдийски сигнал.

В следващия кръг Лудогорец ще се изправи срещу унгарския шампион Видеотон, който отстрани с общ резултат 3:2 Дюделанж от Люксембург.

КРУСЕЙДЪРС - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Браун 11 авт.
0:2
Якуб Шверчок 65

Крусейдърс (4-5-1):

1. О’Нийл, 2. Бърнс, 4. Бевърланд, 7. Лоури (67- 21. Кадел), 10. Карвил, 14. Форсут, 18. Джордан Оуенс (32- 11. Къшли), 16. Кайл Оуенс, 19. Сноди, 20. Браун, 25. Кларк (81- 9. Глакин)

Лудогорец (4-2-3-1): 1. Броун, 4. Сисиньо (61- Панов), 5. Терзиев, 30. Моци, 6. Натанаел (70- Недялков), 8. Саша, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 37. Пауло, 92. Лукоки, 70. Шверчок (79- Бакалов)

снимки: ludogorets.com