България със сребърните медали на Балканиадата в Македония

Националите Георги Стоянов & Кристиян Петров завършиха със сребърните медали на Балканиадата по плажен волейбол за мъже и жени под 22 години в Щип, Македония.  На финала на надпреварата "плажните ни лъвове" отстъпиха на Молдова с 0:2 (17:21, 20:22) в оспорван и зрелищен мач и приключиха на второ място в крайното класиране, а Молдова триумфира с титлата.

С това България затвърждава добрите си позици на балканския форум на пясъка в мъжкото направление, след като през миналия сезон наша двойка спечели титлата. През 2017 година Георги Стоянов триумфира със златото в тандем с Димитър Калчев, като сега записва второ поредно отличие за тази възраст.

Следващата изява на международна сцена за българската двойка е Европейското първенство по плажен волейбол за мъже и жени, което започва на 26 юли в Латвия.