Стаматова с успешен старт във Виена

Българката Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в австрийската столица Виена с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставената под номер 4 Стаматова победи квалификантката Александра Василиева (Русия) с 6:2, 6:3 за 78 минути.

25-годишната левичарка имаше два силни периода в двубоя. Тя направи серия от четири поредни гейма, за да спечели първия сет, а във втората част навакса пасив от 0:3 и с поредица от шест гейма триумфира.

Стаматова заработи 1 точка за световната ранглиста и 294 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще играе срещу Вероника Влъковска (Чехия).

Друга българка Диа Евтимова, трета в схемата, стартира утре срещу участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Зелина Пихлер.