Български спринтьори стартираха в Ерзурум

Няколко български спринтьори участваха в 4-тата купа по спринт и щафетни бягания в Ерзурум, Турция на 14-15 юли, част от спортния календар на АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации). Юношата Слави Мутафов записа 10.77 (1.3) на 100 м, като се доближи плътно до личния си рекорд от 10.73, за да заеме 14-а позиция в общото класиране. Патрис Еге с 10.93 (-0.6) и Николай Тодоров с 10.94 (-0.6) са съответно 17-и и 18-и.

Турчинът от ямайски произход Джак Али Харвей победи с 10.01 (-0.9) и излезе на 4-о място в европейска ранглиста за сезона. Личният рекорд на Харвей е 9.92 от 2016-а, именно от този турнир.

Слави Мутафов и Патрис Еге участваха и на 200 м като постигнаха съответно 23.01 (-0.3) и 23.09 (-0.3) за третото и четвъртото място. Българската щафета 4х100 м в състав Слави Мутафов,  Николай Тодоров, Патрис Еге и Петър Пеев завърши четвърта с 43.26.

Турският квартет бе най-бърз с 38.68, като през тази година рекордът на турците е 38.50, с което те са основни преденденти за медали на европейското първенство в Берлин през август.

Снимка и текст: atletikabg.com