Марек би Балкан в контрола с три гола и две дузпи

Марек постигна втора победа в контролите, след като надделя с 2:1 като гост на Балкан (Ботевград). Срещата се игра на стадион "Христо Ботев", a резултатът откриха домакините, но гостите от Дупница обърнаха нещата в своя полза. Това бе и първа проверка за отбора от Ботевград.

Резултатa откри в 13-ата минута завърналият се в отбора на Балкан от ЦСКА 1948 Цветелин Цаковски. Той се разписа от дузпа, която бе отсъдена за спъване на Божидар Божилов. Седем минути по-късно грешка на балканци пред наказателното им поле доведе до изравнителен гол за Марек, а негов автор бе Росен Йорданов. През второто полувреме треньорът на Балкан Иван Редовски пусна в игра петима от дошлите на проби млади футболисти, а до края на мача влязоха и още двама. В състава на гостите също играха доста юноши, а един от тях донесе и победата. Точен бе в 65-та минута Симеон Димитров. Четири минути преди края на мача Божилов от Балкан отново бе съборен в наказателното поле. Този път обаче Цаковски пропусна от бялата точка и Марек спечели контролната среща.